Oslo

Oslo on 195,3 m2 üldpinnaga elamu, ristkülikukujulise põhiplaaniga puidust lihtsa mahuga 2-kordne madala viilkatusega ja puitfassaadiga ehitis. Fassaadi elavdatakse tänava poolel vaba akende jaotumise, sissekäigu kohal fassaadi osalise taandega (tagasiastega) ja fassaadimaterjalidega ning fassaadimaterjalide kahe põhivärviga. Tagahoovi poolset massijaotust muudavad “kergemaks” katuseräästa konsoolkate, rõdud ning rõdudelt terrassi ja söögitoa akna ette ulatuvad horisontaalsed võred.

Esimesel korrusel asuvad eluruumidest köök, elutuba, söögituba ja magamistuba/kabinet, muudest ruumidest tuulekoda, esik, panipaik, koduhooldusruum, WC ja tehniline ruum. Teisel korrusel on eluruumidest kolm magamistuba, muudest ruumidest hall, vaheruum, pesuruum, riietusruum, saun ja WC. Esimest ja teist korrust ühendab avatud ruum, mis on esimese korruse söögiruumi kohal ja mille võib teisel korrusel muuta lisamagamistoaks. Korruseid ühendab trepp.

Esimese korruse juurde kuulub auto varikatusealune kahele autole ja tagahoovi poolel terrass. Auto varikatusealusega on ühendatud külm välispanipaik. Teise korruse hallist pääseb külghoovile avanevale rõdule, vaheruumist tagahoovile avanevale rõdule.