Helsinki

Helsinki on ühe kuni kolme 117,3 m2 ja kahe 119,3 m2 üldpinnaga korteriga ridaelamu, ristkülikukujulise põhiplaaniga puidust lihtsa mahuga 2-kordne madala viilkatusega ja puitfassaadiga ehitis. Tänavapoolset fassaadi elavdavad ja muudavad seda “kergemaks” madalamad külmad panipaigad. Tänava poolt vaadates maja otsal olev autovarikatus järgib panipaikade stiili. Panipaigad on ühendatud rõhttalaga, millele on üles riputatud tänavapoolset fassaadi “kergemaks” muutvad horisontaalsed võred. Kitsad püstaknad tasakaalustavad põhiehitise horisontaalilmet. Tagahoovi poolset osa muudavad “kergemaks” rõdud, rõdudelt alla ulatuvad horisontaalsed võred ja korterite terrassidevahelise seina käändumine rõdukatuste konsoolideks.

Kõik korterid on läbi kahe korruse. Esimesel korrusel asuvad eluruumidest köök, elu- ja söögituba, muudest ruumidest tuulekoda, kaks panipaika, WC ja esik. Teisel korrusel on eluruumidest kaks magamistuba, muudest ruumidest hall, ühendatud pesuruum ja koduhooldusruum, saun ning WC. Korruseid ühendab trepp.

Hoone küljel on ühine varikatusega autovarjualune parkimiskohaga iga korteri jaoks, lisaks parkimiskohad varikatuse kõrval ja tagahoovi poolel terrassid. Hoone esiküljel on varikatusega ühendatud külm välispanipaik ja tehniline ruum. Teise korruse suurima magamistoa juurde kuulub tagahoovile avanev rõdu.